Zdjęcia mieszkań

Chcesz sprzedać mieszkanie, wystawiłeś więc ofertę, dodałeś do niej zdjęcia, które sam zrobiłeś ( według Ciebie mieszkanie prezentuje się na nich naprawdę wspaniale! ) i nic, potencjalnych kupców lub najemców nie ma, a Ty zachodzisz w głowę zastanawiając się nad tym, dlaczego sprawa przybrała taki obrót.

Zamów profesjonalne zdjęcia mieszkania.

Nie od dziś wiadomo, że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. A substytutem takiego właśnie pierwszego wrażenia po zetknięciu się z czymś, w przypadku ogłoszenia sprzedaży domu, są właśnie fotografie wnętrz.

Jedną z przyczyn mogą być niepoprawnie wykonane, amatorskie zdjęcia, które dołączyłeś do opisu oferty. Jeśli wydaje Ci się, że podczas fotografowania wnętrza mieszkania pod wynajem lub sprzedaż, można "pstryknąć" zdjęcia najprostszą cyfrówką i będą wyglądały one podobnie do tych, które zrobi profesjonalista, to jesteś w dużym błędzie. Fotografia architektury - nie dla laika.

Zdjęcia wnętrz, pomieszczeń w których wszystko zamknięte jest w małej przestrzeni, wymagają specjalnego podejścia - chcesz przecież wyeksponować to, co ma zachęcić kupców lub najemców. Tymczasem podejmując się zrobienia zdjęć mieszkania samodzielnie, bardzo często nieświadomie popełniamy błędy, które podkreślają wszystkie mankamenty wnętrza.

Profesjonalny fotograf przyczyni się do szybszej sprzedaży mieszkania.

Zapytasz jak to możliwe? Powiesz, że to nieopłacalne, dodatkowo dopłacać do zdjęć mieszkania, które i tak chcesz sprzedać/wynająć? Masz rację, koszt zdjęć zrobionych przez profesjonalnego fotografa, może sięgać kwoty nawet kilkuset złotych. Jest to jednak wydatek, który warto ponieść.

Fotografie wnętrz bardzo rzadko sprowadzają się do kilkukrotnego naciśnięcia przycisku aparatu. Fotograf profesjonalista wie, że na to, aby powstało naprawdę dobre zdjęcie, trzeba przeznaczyć niekiedy nawet kilka godzin. Czasem potrzebne jest przeorganizowanie przestrzeni, małe przemeblowanie, które sprawi, że pokój będzie wydawał się większy, jaśniejszy, bardziej przytulny... Nie da się ukryć, że wykonywanie zdjęć w tak małej i ograniczonej przestrzeni jest zadaniem, do którego potrzebne jest odpowiednie oświetlenie oraz odpowiedni sprzęt - fotograf z pewnością będzie posiadał obiektyw, który pozwoli na wykonanie jak najkorzystniejszej fotografii.